Yayınlanma Tarihi 30 Mayıs 2016 Pazartesi

Havacılık Sevdalıları Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu’nda Buluştu

Havacılık Sevdalıları Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu’nda Buluştu

Hava Kuvvetleri Komutanlığı saflarında yerini alan on binlerce astsubayın eğitim ve öğretim gördüğü Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu’nda (Gaziemir/İzmir) 22 Mayıs 2016 tarihinde, Hava Kuvvetleri Komutanı Hava Orgeneral Abidin ÜNAL, İzmir Valisi Sayın Mustafa TOPRAK ve binlerce havacılık sevdalısının katılımıyla Havacılık, Bilim ve Kültür Şenliği’nin ikincisi icra edilmiştir. Yağmurlu havaya rağmen büyük bir ilgi gören 2’nci Havacılık, Bilim ve Kültür Şenliğinde, SOLOTÜRK Gösteri Ekibi ve Türk Yıldızları Akrobasi Timi gerçekleştirdikleri gösterilerle İzmirli vatandaşlarımızı selamlamışlardır.

Hava gösterileri esnasında halka açılan Hava Teknik Okullar Komutanlığında 100,000‘e yakın vatandaş etkinliğe katılım sağlamıştır. Hava koşullarının elverişli olmaması sebebiyle zor şartlar altında gösterilerini gerçekleştiren ekiplerimiz bu şartlarda dahi yaptıkları birbirinden zorlu ve etkileyici hareketlerle Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığının sahip olduğu modern ve yüksek performanslı jetlerin ile bu jetleri uçuracak yüksek seviyedeki bilgi ve beceriye sahip personelinin hünerlerini ortaya koymuştur.

SOLOTÜRK Gösteri Ekibi ve Türk Yıldızları Akrobasi Timinin hava gösterileri dışında MAK Arama Kurtarma Gösteri Timi, paramotor, gyrocopter, mosquito, radyo kontrollü uçaklar ve paraşüt ekipleri tarafından vatandaşlara gösteriler sunulmuştur.

Görüntülenme Sayısı (5407)

Kategoriler: Duyurular

Etiketler:

Yazdır